Virage – zdjęcia kibiców Olympique Marsylia

Virage – zdjęcia kibiców Olympique Marsylia

VIRAGE – to unikalny materiał poświęcony kibicom Olympique Marsylia, autorstwa Lionela Briot. Tytuł  tego fotoreportażu pochodzi od nazwy jednej z trybun Stade Velodrome  – Virage Nord, zajmowanej miedzy innymi przez takie grupy kibicowskie jak Dodgers, Fanatics i Yankee Nord.
Zdjęcia pochodzą z końca lat dziewięćdziesiątych. Klub świeżo po banicji do Ligue 2 za ustawianie meczy, był na fali wnoszącej. Mocny zespół, stworzony przez nowego, charyzmatycznego prezesa, Roberta Louis – Dreyfusa. Z zawodnikami tej klasy co Robert Pires, Florian Maurice czy Christophe Dugarry, święcił triumfy zarówno na lokalnym podwórku jaki w europie. Czego zwieńczeniem było dojście do finału pucharu UEFA w 1999 r. Dobre wyniki sportowe oraz nowa strategia marketingowa klubu, nakierowana na aktywizację rosnącej populacji emigrantów w Marsylii, spowodowały, że klub i jego kibice przeżywali jeden z lepszych okresów w ponad stuletniej historii.
Wszystkie zdjęcia pochodzą z strony autora. Warto sprawdzić, znajdziecie tam jeszcze jeden interesujący materiał, poświęcony mistrzostwom świata z 1998 roku.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Facebooktwitterby feather

2 komentarzedo“Virage – zdjęcia kibiców Olympique Marsylia”

  1. Aż się wypowiem! Lewaków dokarmiacie czy ki ch…?! Nie tłumaczcie się. Usuńcie ten artykuł, bo aż serce boli! GNLS

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony


*