This is Neapol – kolejny świetny dokument od Copa90

This is Neapol – kolejny świetny dokument od Copa90

Powoli coraz bardziej się przekonuje, że jeśli chodzi o krótkie dokumenty o tematyce kibicowskiej, to jest Copa90 i długo długo nic. Ostatnia ich produkcja, to 14 minutowy dokument o ukochanym klubie Neapolu – Napoli SSC.
Klub wyjątkowy nawet jak na Włoskie standardy. Nikt za za bardzo za nimi nie przepada, zwłaszcza ci z bogatszej północy. Zresztą miasto i klub mają swoje za uszami. Camorra, korupcja, bieda i śmieci. Jednocześnie piękne miasto i jedna z lepszych ekip kibicowskich na półwyspie. Na deser jeszcze wiecznie żywa legenda Maradony, który przyszedł do klubu rzekomo za pieniądze mafii. Zrobił dwa mistrzostwa, na zawsze odmieniając klub. Nie ukrywam, że odwiedzenie stadionu San Paulo, na którym na co dzień rozgrywa swe mecze Napoli, jest wysoko na mojej liście planów wyjazdowych. Tym czasem, nie pozostaje nic innego, jak odpalić naprawdę dobrze skręcony dokument. Licząc, że i u nas kiedyś produkcje na tym poziomie zaczną się pojawiać.

Co ciekawe nie jesteśmy odosobnienie w fascynacji Napoli. Okazało się że 3D z Massive Attack, jest również ich wielkim fanem.

I na deser jeden z bohaterów powyższego dokumentu w „akcji”.

 Facebooktwitterby feather

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony


*