Szalone lata dziewięćdziesiąte z perspektywy jednostki

Szalone lata dziewięćdziesiąte z perspektywy jednostki

Ci którym przyszło regularnie odwiedzać Polskie stadiony w latach dziewiętnastych zeszłego stulecia potwierdzą, że choć trudne, był to jednak zdecydowanie ciekawsze czasy dla ruchu kibicowskiego. Przed upowszechnieniem się  internetu, gdy w zasadzie jedynym źródłem wiedzy na temat co się dzieje w innych klubach pochodził z zinów. W tych własnie czasach, utrudnionego przepływ informacji między ekipami wykuwała się legenda Uszola, lidera kotła przy Bułgarskiej.
Obwołany przez ówczesne media „królem kibiców”, był jedną z najbardziej charakterystyczny, co za tym idzie rozpoznawalnych osób dla środowiska. Powiedzmy sobie szczerze w tamtych czasach kojarzył go w zasadzie każdy. Jego reputacja była na tyle silna ze jedna z niemieckich gazet, najprawdopodobniej Kicker przygotował na jego temat kilkustronicowy artykuł. Poniżej prezentujemy absolutnie wyjątkowe zdjęcia, autorstwa Clive Shirley, które zostały opublikowane przy okazji wspomaganego artykułu.
By było jasne, nie chcemy wchodzi to w szczegóły dotyczące aktywności Pana Rafała. To nie nasza rola. Wierzymy jednak w moc obrazu, a wszystkie te obrazy są wstanie powiedzieć więcej o tamtych czasach niż nie jeden tekst. By zrozumieć kim jesteśmy, musimy znać źródła kultury jaka reprezentujemy.

new_7 new_6 new_5 new_4 new_3 new_2 new_1

Uzupełnieniem niech będzie wybór zdjęć naszego bohatera z bogatego archiwum  FotoKolejorz.

new_17 new_16 new_15 new_14 new_13 new_12 ne_11 new_10 new_9 new_8Facebooktwitterby feather

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony


*