Poradnik zakupowy od Polish Football Casuals. Część I : Wyjazdy

Poradnik zakupowy od Polish Football Casuals. Część I : Wyjazdy

Wielu z Was zadaje nam często w komentarzach na fejsie, wiadomościach prywatnych itp. itd. tradycyjne pytania odnośnie zakupów czyli „gdzie? jak? co? kiedy?”. Postanowiliśmy się za to zabrać i w kilku tekstach opracować przewodnik, który mamy nadzieję wielu z Was pomoże kupić coś konkretnego również za fajną (w miarę) cenę.

Pierwsza część poradnika traktuje ogólne o podejściu do tematu, a także o najlepszym naszym zdaniem sposobie na zakupy – wyjeździe do miasta gdzie dostępność marek Casualowych jest zdecydowanie większa niż w naszym kraju. W następnej części skupimy się na zakupach online.  Kolejne traktować będą o zakupach rzeczy używanych, zakupach w serwisach aukcyjnych, outletach, itd.

mc2

Na wstępie najważniejsze – trzeba mierzyć siły na zamiary. Ubrania, które wpisują się w „kanon” do najtańszych nie należą. Jeśli kurtka SI to dla Ciebie naprawdę spory wydatek zastanów się czy jest sens zbierać hajs dość długo tylko po to żeby kupić sobie jeden ciuch z patką. Wiemy jak ona przyciąga, jednak za te pieniądze można się zaopatrzyć w dość sporo sprzętu innych firm, które ostatnimi czasy przynajmniej pod względem wyglądu wcale od Stone Island nie odbiegają. W Anglii np. można ułożyć sobie nowy outfit z ciuchów marek takich jak Weekend Offender, Fred Perry, OneTrueSaxon, Lacoste, Marshall Artist czy Lyle & Scott w cenie jednej kurtki SI po sale’u.

Najlepszych sposobem na zakup jest bezpośrednia wizyta w sklepie,  możliwość  przymierzenia, zobaczenia przedmiotu na żywo powoduje, że raczej nie spotka nam rozczarowanie często towarzyszące zakupom online. Dlatego osobom, które dopiero wchodzą w temat polecamy odłożyć trochę siana, wykupić sobie tanie loty np. do UK czy Włoch w okresie wyprzedaży i jednorazowy wyjazd na większe zakupy. Najlepiej skupić się na największych miastach takich jak Manchester, Liverpool, Londyn itp (w przypadku wyjazdu na wyspy) czy Mediolan lub Rzym (Włochy) . Są to duże ośrodki miejskie, z głównymi ulicami bądź dzielnicami handlowymi, w których interesujące nas marki mają sklepy obok siebie. Podstawowe informacje wraz z mapką sklepów w LONDYNIE i RZYMIE, znajdziecie u nas na stronie.
terracestores

Na upartego można próbować kupić jednodniówkę (czasem tego typu oferty w dobrej cenie się zdarzają) i niczym Rysiu z Misia pojechać na jeden dzień np. do Londynu. Wcieczka do Cover Garden, szybka wizyta w kilku sklepach, browar w pobliskim pubie i wieczorem jesteś z powrotem w domu. Oczywiście inne kierunki są również dostępne, jednak te dwa ww kraje mają najtańsze połączenia lotnicze i największa reprezentację sklepów marek postrzeganych jako te klasyczne dla kultury Casual. Jeśli mielibyśmy wskazać alternatywnie inny kraj docelowy do dobrych wyjazdów zakupowych to zdecydowanie wskazał bym kraje skandynawskie ze względu na dość silna reprezentacje lokalnych marek.

Plusem wyjazdu jest również możliwość przymierzenia się do rozmiarówki różnych marek. To przyda się gdy później będziemy polować na okazje na wyprzedażach w sklepach online.

Dodać trzeba tu jeszcze jedną ważną rzecz. Jeśli wybieramy się gdzieś na wakacje czy po prostu wypad weekendowy w celu zwiedzania i „przy okazji” chcemy się w coś zaopatrzyć to najlepiej podejść do tego z dystansem. Ceny raczej okazyjne nie będą. Warto jednak szukać nowych sklepów gdzie można się miło zaskoczyć i znaleźć mocno przecenione sztuki (po wszystkim oczywiście podzielić się tym z nami 😉 ) dlatego nie zniechęcamy, ale nie ma się co napalać na zapas gdyż ceny częściej mogą być wyższe.

Trudno wskazać najlepszych czas na wyjazd. Jak powszechnie wiadomo pod koniec „życia” każdej kolekcji przychodzi wyprzedaż. Jeśli chodzi o kolekcje zimową na wyspach swój początek przeceny mają już w okresie świątecznym. Nasilają się po nowym roku i ceny spadają coraz bardziej w dół, czasami aż do 70%. W lato jest to okres od końcówki czerwca do końca sierpnia. Jeśli chodzi o Włochy to tu sprawa w każdym regionie wygląda trochę inaczej. Najwięcej Casualu znajdziecie w Mediolanie i w Rzymie. Jeśli chodzi o pierwsze miasto to tu wyprzedaże zimowe zaczynają się 7 stycznia i trwają do połowy lutego. Z kolei letnie zaczynają się w pierwszą sobotę lipca i trwają do połowy sierpnia. Wieczne miasto zaczyna zimowe przeceny bardzo podobnie, różnica kilku dni (do dokładnych danych nie udało nam się niestety dokopać). Jeśli chodzi o czekanie z wyjazdem do okresu przecen to plusem tego rozwiązania jest z pewnością możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na zakupach, jednak liczyć trzeba się z tym, że nie tylko my tak myślimy. Trzeba więc być szybkim i zdecydowanym bo wymarzona rzecz w naszym rozmiarze może się szybko rozejść i być niedostępna. Dlatego warto się wcześniej przygotować, sprawdzić adresy sklepów i odpowiednio zaplanować sobie ten dzień. Pomocą służą zarówno oficjalne strony producentów z adresami sklepów jak i wyszukiwarki sklepów z daną marką np TheLabelFinder .

1_2
Adresy sprawdzonych przez nas sklepów zarówno internetowych jak i stacjonarnych gdzie możecie dorwać coś ciekawego znajdują się na stronie. Jeśli będziecie kierować się naszymi radami z pewnością uda Wam się coś dla siebie znaleźć. Pełna lista dostępna jest w zakładce SKLEPY.Facebooktwitterby feather

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony


*