PLURIMUS, czyli kolejny utalentowany bolończyk pokazuje na co go stać.

PLURIMUS, czyli kolejny utalentowany bolończyk pokazuje na co go stać.

PLURIMUS to stare łacińskie słowo, oznaczające „jeden z wielu“. Marka koncentruje się mocno na tworzeniu technicznej odzieży wierzchniej, mocno inspirowanej militariami z modułową koncepcją. Pierwsza koncepcja odnosi się do tworzenia „zestawów“ zamiast cosezonowych kolekcji. Każdy zestaw zawiera centralną część czyli kurtkę. Można dokupić do niej kolejne elementy, które razem tworzą jedność, jednak można je również nosić osobno. Odzież Plurimus jest produkowana w całości we Włoszech, w małych ilościach, z wykorzystaniem najlepszych dostępnych materiałów.

Fabio-Cavina-620x420

Główną koncepcją marki jest zasada „brak kolekcji”. Każdy nowy zestaw nazwany jest NO_S i numer. NO oznacza „no season”. Produkty marki nie będą wydawane zgodnie z dyktowanymi przez wielkie domy mody kolekcje. Jak mówi szef marki Fabio Cavina (odpowiedzialny również za Nemen czy 12th Man) spowodowane jest to tym, iż ubrania mają być wypuszczone wtedy gdy będą gotowe, a nie wtedy kiedy wyznaczony jest deadline np. kolekcji zimowej. Dlaczego powstało PLURIMUS? Wspomniany włoch, wychowany w Bolonii wspomina, że do założenia marki popchnęła go chęć pracy na właną rękę bez szefem sterczącym nad głową. Inspirację do tworzenia czerpie z całego swojego życia oraz zainteresowań. Od militarów, przez filmy science-fiction, aż po komiksy, które czytał w młodości. Poniżej prezentujemy najnowszy „zestaw” 02.

„Główny” produkt zestawu to parka z woskowanej bawełny. Posiada odpinany kaptur z futerkiem, cztery zewnętrzne kieszenie  i logo na środku. Drugim produktem jest kamizelka z wieloma kieszeniami, będąca jednocześnie plecakiem, również z woskowanej bawełny. Na zimę wykonana z nylonu podpinka, która jest wodoodporna i może być również noszona samodzielnie. Wszystkiego dopełnia torba, również z woskowanej bawełny. „Zestaw” można nosić w wielu różnych konfiguracjach, które prezentują poniższe zdjęcia. Przyznajemy, że jest to nie lada sztos. Więcej na stronie : http://www.plurimus.it/

Plurimus-2 Plurimus-3 Plurimus-4 Plurimus-5 Plurimus-6 Plurimus-7 Plurimus-8 Plurimus-9 Plurimus-10 Plurimus-11

Facebooktwitterby feather

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony


*