Kolaboracja Fred Perry x Nigel Cabourn, wiosna 2015

Kolaboracja Fred Perry x Nigel Cabourn, wiosna 2015

Jesteśmy świadkami spotkania dwóch naprawdę zacnych marek. Fred Perry, zapewne nie trzeba przedstawiać. Za to Nigel Cabourn, który może nie jest  zbyt mocno kojarzony u nas. Na wyspach jest jedną z wiodących marek wśród bardziej wyrobionych i zasobniejszych kibiców.

Firma swą nazwę zawdzięcza właścicielowi, Nigel to legenda branży. Znany ze swej miłości do starych projektów, specjalizuje się odświeżaniu starych wojskowy projektów i nadawaniu im współczesnego sznytu. Stoi za przygotowanie takich znanych modeli kurtek jak Cameraman Jacket czy Everest Parka, inspirowanej kurtką w jakiej Sir Edmund Hillary zdobywał Mont Everest.

Everest Parka nigel-cabourn-cameraman-01

Jest to trochę high fashion, i nawet jak na Casualowe standardy, ceny przerażają. Jednak  warto zapamiętać tę nazwę, zwłaszcza gdy łatka SI trochę już ci się opatrzyła.

Poniżej prezentujemy finalny efekt ich pracy. Dużo sobie obiecywałem po tej kolaboracji. Niestety jest to produkcja dla każdego. Zbyt daleko odeszli od tego w czym można pokazać się na trybunie. Cóż takie prawo kolaboracji.
Kolekcja inspirowana jest odzieżą sportową z okresu lat 50 ubiegłego stulecia. Noszoną miedzy innymi przez pięciokrotnego węgierskiego mistrza świata w tenisie stołowym – Victora Barna. Odzież została wyprodukowana w w 100% w Anglii.

redo2 redo4 redo-3 redo-5 120 214 524nc-leica5-3 524nc-leica5-5Facebooktwitterby feather

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony


*